+46 708 34 25 60 info@haendigt.se

Utställare

Här är utställare under Haendigt Hantverksmässa 2021. Vi publicerar löpande namnen på nya utställare allt efter hand.

Inträdesbiljett för att besöka våra utställare i utställningshallen (Inträdesbiljetten ingår om man bokat kurser och/eller föredrag):
85 kr/dag. 150 kr/2 dagar. 300 kr/alla 4 dagar.

 

 

 

Alltkemi www.alltkemi.com
Almuen, Inga Hejselbaek www.almuen.dk
Angoragarnet www.angoragarnet.com
AnitaYarn www.anitayarn.se
Anna-Lottas Pysselskafferi @annalottas_pysselskafferi
Ateljé Svensk Allmoge @vastergard.persson
Avtryck antreskimaria
Bara Trivsamt @baratrivsamt
Cindercilla Design www.cindercilla.se
Femm Design www.femmdesign.se
Flodaros www.flodaros.se
Fru Bus @fru_bus
Fröken Fyrkant www.frokenfyrkant.se
FårU www.faaru.me
Garnbolaget www.garnbolaget.com
Garnfabriken @garnfabriken.design.ingalill
GenBruk www.liesvennbeckkonst.com
Gudruns Ullbod gudrunsullbod.com
Hanna Garntanten www.garntanten.se
HilDesign @madebyhilde
Kerstin Paradis www.kerstinparadis.se
Kalinka yarn www.karinoberg.se
Kila Design www.kilashop.com
Kompas Garnbod www.kompasgarnbod.se
Lammskinnsgalleriet www.lammskinnsgalleriet.se
Lankakauppa Kerä www.kera.fi
Larsviken www.larsviken.se
Lisa Linkvarn www.lisalinkvarn.se
Magiske Garner Dk www.magiskegarner.dk
Pinnplockerskan www.pinnplockerskan.se
Sala laser/Clurigt www.clurigt.se
Skovmose by hand www.skovmosebyhand.se
Stick och Spinn www.stickochspinn.se
Svenska Vävrådet www.svenskavav.com
Syjunta & Kafferep
Tamme Craft – din Hantverksbutik www.tamme.com
Tant Hulda www.tanthulda.se
Tant Thea www.tantthea.se
TellmeYourStories www.tellmeyourstories.se
Ullspinneriet i Brink www.ullspinnerietibrink.se
Uppstickaren, Karin Kahnlund www.uppstickaren.nu
Uradale Yarns www.uradale.com
Vickevira www.vickevira.se
Vistas Angora www.vistasangora.se
Vi Vävare i Skåne www.riksvav.se/region-vi-vavare-i-skane/
Vävmagasinet www.vävmagasinet.se
Yael and the bags @yaelandthebags
Yarnfinity www.yarnfinity.com
Åsa Åkerström Design www.asaakerstrom.com

 

 

HANTVERKSMÄSSA 12-15 AUGUSTI 2021 I HÖGANÄS