+46 708 34 25 60 info@haendigt.se

Utställare

Här är utställare under Haendigt Hantverksmässa 2022. Vi publicerar löpande namnen på nya utställare allt efter hand.

 

2stickare @2stickare2stickare.blogspot.com
Alltkemi www.alltkemi.com
Almuen, Inga Hejselbaek www.almuen.dk
Angoragarnet www.angoragarnet.com
AnitaYarn www.anitayarn.com
Anna-Lottas Pysselskafferi @annalottas_pysselskafferi
Ateljé Orient Info se föredrag lördag
Ateljé Svensk Allmoge @vastergard.persson
Avelsås Ull & Inredning www.avelsas.se
Avtryck antreskimaria
Bara Trivsamt @baratrivsamt
Bodil Design @bodildesign
Cindercilla Design www.cindercilla.se
Design Segerbrand @katarinasegerbrand
Eldin Lindstén Design www.eldinlindsten.com
Elmina Fors Knitwear www.elminafors.com
Ett nystan ull
www.ettnystanull.se
Femm Design www.femmdesign.se
Flodaros www.flodaros.se
FårU www.faaru.me
Garnfabriken @garnfabriken.design.ingalill
GenBruk www.liesvennbeckkonst.com
Handmade by Fritzon @Handmadebyfritzon
JAR Form
www.jarform.se
Kalinka yarn www.karinoberg.se
Knit2Use www.knit2use.se
Kurreduttens @kurreduttens
Kärva härvan @karvaharvan
Lammskinnsgalleriet www.lammskinnsgalleriet.se
Larsviken www.larsviken.se
Livsdansen Milla Yarn www.millayarn.se
Lisa Linkvarn www.lisalinkvarn.se
Magiske Garner Dk www.magiskegarner.dk
Maria Gullberg @maria_gullberg
Marie Stålberg Textilformgivare, vävare och pedagog
Pinnplockerskan www.pinnplockerskan.se
Sala laser/Clurigt www.clurigt.se
Saint Nocra @Saintnocra
Skovmose by hand www.skovmosebyhand.se
Syjunta & Kafferep wwww.syjuntaochkafferep.se
Tamme Craft – din Hantverksbutik www.tamme.com
Tant Hulda www.tanthulda.se
Tant Kofta www.tantkofta.se
Tant Thea www.tantthea.se
TellmeYourStories www.tellmeyourstories.se
Ullcentrum Öland
www.ullcentrum.com
Ullspinneriet i Brink www.ullspinnerietibrink.se
Uppstickaren, Karin Kahnlund www.uppstickaren.nu
Uradale Yarns www.uradale.com
Wistas https://wistas.se/
Vi Vävare i Skåne www.riksvav.se/region-vi-vavare-i-skane/
Vävmakeriet @vavmakeriet
Wistas www.wistas.se
Yarnfinity www.yarnfinity.com

 

HANTVERKSMÄSSA 11-14 AUGUSTI 2022 I HÖGANÄS