+46 708 34 25 60 info@haendigt.se

Utställare

Här är utställare under Haendigt Hantverksmässa 2022. Vi publicerar löpande namnen på nya utställare allt efter hand.

 

2stickare @2stickare2stickare.blogspot.com
60 Garner Nord www.60garnernord.se
Alltkemi www.alltkemi.com
Almuen, Inga Hejselbaek www.almuen.dk
Angoragarnet www.angoragarnet.com
AnitaYarn www.anitayarn.com
Anna-Lottas Pysselskafferi @annalottas_pysselskafferi
Ateljé Orient Info se föredrag lördag
Ateljé Svensk Allmoge @vastergard.persson
Avelsås Ull & Inredning www.avelsas.se
Avtryck antreskimaria
Bara Trivsamt @baratrivsamt
Bodil Design @bodildesign
Cindercilla Design www.cindercilla.se
Design Segerbrand @katarinasegerbrand
Eldin Lindstén Design www.eldinlindsten.com
Elmina Fors Knitwear www.elminafors.com
Femm Design www.femmdesign.se
Flodaros www.flodaros.se
FårU www.faaru.me
Garnfabriken @garnfabriken.design.ingalill
GenBruk www.liesvennbeckkonst.com
JAR Form
www.jarform.se
Kalinka yarn www.karinoberg.se
Kila Design www.kilashop.com
Knit2Use www.knit2use.se
Lammskinnsgalleriet www.lammskinnsgalleriet.se
Lankakauppa Kerä www.kera.fi
Larsviken www.larsviken.se
Livsdansen Milla Yarn www.millayarn.se
Lisa Linkvarn www.lisalinkvarn.se
Magiske Garner Dk www.magiskegarner.dk
Maria Gullberg @maria_gullberg
Marie Stålberg Textilformgivare, vävare och pedagog
Pinnplockerskan www.pinnplockerskan.se
Sala laser/Clurigt www.clurigt.se
Skovmose by hand www.skovmosebyhand.se
Svenska Vävrådet www.svenskavav.com
Svenska VävstolsMuseet i Glimåkra www.vavmuseum.se
Syjunta & Kafferep @syjunta & Kafferep
Tamme Craft – din Hantverksbutik www.tamme.com
Tant Hulda www.tanthulda.se
Tant Kofta www.tantkofta.se
Tant Thea www.tantthea.se
TellmeYourStories www.tellmeyourstories.se
Ullcentrum Öland
www.ullcentrum.com
Ullspinneriet i Brink www.ullspinnerietibrink.se
Uppstickaren, Karin Kahnlund www.uppstickaren.nu
Uradale Yarns www.uradale.com
Vistas Angora www.vistasangora.se
Vi Vävare i Skåne www.riksvav.se/region-vi-vavare-i-skane/
Vävmagasinet www.vävmagasinet.se
Yarnfinity www.yarnfinity.com

 

HANTVERKSMÄSSA 11-14 AUGUSTI 2022 I HÖGANÄS